• 021-22334455
  • info@Rahnamasite.ir

درباره علم و دانش

دانش به معنای دانستن و یک نوع علم است اهمیت علم ودانش در اسلام بقدری است که اولین کلمه ای که جبرئیل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفت؛ این بود: «اقرأ» (بخوان)!.

روزی پیامبر وارد مسجدی شدند،گروهی را دیدند که مشغول عبادت بودند. و گروهی نیز به تعلیم و تعلم می پرداختند ایشان ابتدا فرمودند: هر دو گروه به خیر و نیکی مشغول هستند و سپس فرمودند اما من برای تعلیم و تعلم فرستاده شده سپس ایشان نزد آن گروه که به تعلیم و تعلم مشغول بودند رفتنند و نزد آن ها نشستند.

این موضوع نشان دهنده ی اهمیت علم ودانش در نزد بزرگان دین ماست .

ما باید به علم و دانش اهمیت دهیم و به آن توجه بسیاری بکنیم .

دانشمندان جویای علم و حقیقت هیچ گاه از دانستتن خسته نمی شوند نقل شده است:

ابوریحان بیرونی آخرین لحظات عمر خود را نیز که در بستر بیماری بود به حل اشکالات علمی خود وپرسش پرداخته…

ادامه مطلب »

سرویس ها و خدمات

والدین چرا یک مدرسه غیرانتفاعی را خوب و یک مدرسه غیر انتفاعی را بد ارزیابی می کنند؟ اصلا والدین به چه مواردی اهمیت می دهند و چه مواردی برای آنها بی اهمیت است؟ اگر به صورت کلی بخواهیم نگاه کنیم باید بگوییم که والدین موارد زیر را برای انتخاب یک مدرسه غیر انتفاعی در نظر می گیرند:

نوع رفتار روانشناسانه با دانش آموز

وجود روانشناس و مشاورانی خاص در یک مدرسه، برای بعضی از والدین بسیار اهمیت دارد و ترجیح می دهند تا فرزند آنها از نظر روحی و روانی در سطح متعادلی رشد کند، حتی اگر به موفقیت تحصیلی چشمگیری در آن مدرسه دست نیابد.

میزان موفقیت دانش آموزان آن مدرسه

از آنجایی که بهترین شکل ارزیابی برای بشر، دیدن مستندات و یا حرفهای کسانی است که به آنها اعتماد دارد، می توان گفت که والدین به دنبال جایی هستند که فرزند آنها را به موفقیت هایی که سابقا برای فرزندان دیگر والدین رقم زده است، برساند.

برنامه های درسی آن مدرسه

از آنجایی که اصل اول موفقیت تحصیلی، داشتن برنامه مدون و هدفمند و البته انعطاف پذیر است، بون شک یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین این است که قرار است دانش آموز آنها چه کند و این کار را چگونه انجام دهد.

تفریحات آموزشی و بازی آزاد

باید به بچه ها آموخت كه شادی و شاد بودن را بشناسند. اضطراب، ترس و خشم و افسردگی چه چیزهای است. در واقع با بیان این روش ها بچه ها آموزش هوش هیجانی را خواهند یادگرفت.

دوره های کمک آموزشی

از آنجایی که انسان آنچه را که بیشتر ببیند و بشنود، بیشتر به خاطر می سپارد، مدرسه ای را انتخاب می کند که دائما تبلیغات آن را در مقابل چشمان خود می بیند. درواقع در اینجا تبلیغات به صورت کاملا ناخودآگاه شرایط یک مدرسه خوب را در ذهن والدین دیکته کرده است.

تمایل خود دانش آموز

هر قدر هم والدین در زمینه انتخاب مدرسه غیر انتفاعی سختگیر و وسواسی باشند، در نهایت این دانش آموز است که تصمیمات را تایید و یا بر هم می زند. البته گاهی دانش آموز مدرسه دلخواه خود را انتخاب می کند و والدین آن را رد می کنند.

شادی و نشاط در محیط آموزشی

تهران - ایرنا - عضو انجمن علمی روانپزشكان گفت: ایجاد زمینه های شادی و نشاط در بین كودكان و نوجوانان اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد و در زمانی كه شادی و نشاط واقعی در بین جوانان و نوجوانان وجود نداشته باشد، افسردگی، استرس و خودزنی، جای آن را در بین جوانان و نوجوانان خواهد گرفت. تهران - ایرنا - عضو انجمن علمی روانپزشكان گفت: ایجاد زمینه های شادی و نشاط در بین كودكان و نوجوانان اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد و در زمانی كه شادی و نشاط واقعی در بین جوانان و نوجوانان…

مشاهده ادامه مطلب

کادر آموزشی

کادر آموزشی مدرسه متشکل از مدیر، ناظم و معلمان به شرح زیر است

جناب آقای ...... با مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی مدیر این مدرسه هستند

testimonial-author

نام و نام خانوادگی مدیر

جناب آقای ...... با مدرک تحصیلی کار شناسی ارشد مدیریت آموزشی معاون این مدرسه هستند

testimonial-author

نام و نام خانوادگی معاون

جناب آقای ..... با مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی دبیر زبان این مدرسی هستند

testimonial-author

نام و نام خانوادگی دبیر زبان

جناب آقای ...... با مدرک کارشناسی ارشد تربیات بدنی، دبیر ورزش این مدرسه هستند

testimonial-author

نام و نام خانوادگی دبیر ورزش

ویژگیهای یک مدرسه غیر انتفاعی خوب

اگر به صورت کلی بخواهیم نگاه کنیم باید بگوییم که والدین موارد زیر را برای انتخاب یک مدرسه غیر انتفاعی در نظر می گیرند:

سهولت تردد دانش آموز

قطعا هر والدینی در گام نخست به دنبال مدرسه ای هستند که به محل سکونت آنها نزدیکتر باشد و یا رفت و آمد بدانجا به آسانی صورت پذیرد. در واقع می توان گفت در دید اول والدین در اطراف خود به دنبال مدرسه خوب می گردند ولی وقتی که با…

ادامه مطلب

کیفیت آموزشی و موفقیت دانش آموز

از آنجایی که بهترین شکل ارزیابی برای بشر، دیدن مستندات و یا حرفهای کسانی است که به آنها اعتماد دارد، می توان گفت که والدین به دنبال جایی هستند که فرزند آنها را به موفقیت هایی که سابقا برای فرزندان دیگر والدین رقم زده است، برساند. همین یک اهرم قدرتمند…

ادامه مطلب

تفریح و بازی آزاد

در شرایطی که بیشتر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی كودكان و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی‌بخش در مدرسه است.

دانش‌آموزان چندین ساعت از روز را در…

ادامه مطلب

100 +

دانش آموزان

16 +

دوره آموزشی

24 +

مناطق تحت پوشش

150 +

معلم و دبیر

مقالات آموزشی

blog-img-1
  • ۲۲ شهریور,۱۳۹۸

چطور درس ریاضی رو برای بچه های ۸ تا ۱۲ سال جالب کنیم؟

احساس بیشتر بچه ها نسبت به درس ریاضی وقتی کلاس پنجم میشن تغییر میکنه. بیشتر بچه ها تو سن ۸ تا ۱۲ سال حس می کنند ریاضی یه در سخت و خسته کننده هستش. اما برای از بین بردن دوست نداشتن ریاضی در بچه ها چه میشه کرد؟

blog-img-1
  • ۲۲ شهریور,۱۳۹۸

چرا خیال پردازی برای كودكان با اهمیت است؟

كودكان در سنین قبل از دبستان علاقه بسیار زیادی به بازی ها و موضوعات تخیلی دارند. زندگی یك كودك در سن قبل از مدرسه، از محدودیت های بسیار تشكیل شده، او بر اساس نظر والدین خود زندگی می كند. در واقع كودك به بازیهای خیالی علاقه دارد ، زیرا می…

blog-img-1
  • ۲۲ شهریور,۱۳۹۸

تمایل خود دانش آموز برای حضور در مدرسه

هر قدر هم والدین در زمینه انتخاب مدرسه غیر انتفاعی سختگیر و وسواسی باشند، در نهایت این دانش آموز است که تصمیمات را تایید و یا بر هم می زند. البته گاهی دانش آموز مدرسه دلخواه خود را انتخاب می کند و والدین آن را رد می کنند. در واقع…